BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Yurtlar Müdürlüğü

 

Yurtlar Tanıtım

Amaç

Yurtlarımız 1996 yılından bu yana, öğrencilerimize sağlıklı, güvenli ve temiz bir ortamda barınma, beslenme, ders çalışma imkanı yaratmak, toplu yaşam koşullarına uyumlarında gerekli desteği sağlamak ve başarılı olmalarında katkıda bulunmak için kurulmuştur.

Genel Bilgiler

Üniversitemiz Öğrenci Yurtları 3 blok olup çift kişilik, tek kişilik, tek ve çift kişilik köşe odalar olmak üzere toplam 456 yatak kapasitesine sahiptir. 1 blok erkek öğrencilerimiz diğer 2 blok ise kız öğrencilerimize yönelik hizmet vermektedir.

Engelli öğrencilerimiz için özel odalarımız mevcuttur.

Odalarımız laminant parke kaplıdır.

Odaların hepsinde banyo, lavabo, tuvalet ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Odalarımızda bazalı yatak, gardrop, kitaplık, çalışma masası, sandalyesi, TV, mini buzdolabı ve koltuk bulunmaktadır. Köşe odalarımızda bunlara ilave mutfak tezgahı mevcuttur.

Her blokta dışarıdan arandığında anons sistemiyle ulaşılacak kat telefonları bulunmaktadır.

Yurt binasının ve odalarının temizlikleri günlük yapılmaktadır. Öğrencilere yastık, yorgan ve nevresim takımları idaremiz tarafından verilmekte olup, nevresim takımları iki haftada bir değiştirilmektedir.

Bütün odalarımızda  kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.

Yurt bloklarına ve odalara öğrencilerimiz kart sistemiyle girmekte olup kamera sistemleri ile kontrol edilmektedir.

Yurtlarda 24 saat vardiyalı görev yapan kadın - erkek  Yurt Memurları ve Güvenlik bulunmaktadır.

Yurt binası içinde bulunan sağlık merkezi 24 saat hizmet vermektedir.

24 saat tüm yurt öğrencilerine açık Çalışma Salonu, her bloğun 6. katlarında ders çalışmak veya sosyal amaçlı kullanabilecekleri alan ve özellikle Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin kullanabileceği atölye bulunmaktadır.

Aynı zamanda kampüs içinde bulunan kütüphanemiz her gün saat 23:00 e kadar hizmet vermekte olup, 24 saat açık çalışma salonu bulunmaktadır.

Yurtlarımız kampüs içerisinde olup şehir merkezi ile ulaşım ücretsiz olarak üniversitemiz servis araçları ile sağlanmaktadır.

Yurtlara son giriş saati hafta içi 24:00, Cuma, Cumartesi ve resmi tatil günleri 01:30'dur.

Yurt kompleksi için seçenekli yemek yenebilecek Tabldot Yemekhane ve Alakart Cafe, Market, Bilardo Salonu, Bay-Bayan Kuaför-Güzellik Salonu, Mescit ve Çamaşırhane ( yeterli sayıda çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve ütü ) bulunmaktadır.

Yurtların bulunduğu bölgede öğrencilerin yararlanabileceği, Spor Merkezi Tesisleri bulunmaktadır.

Kampus içerisinde Banka Şubesi ve yemek yiyebilecekleri farklı mekanlar bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz yıl içinde herhangi bir nedenle oda değişikliği istediği taktirde,Yurtlar Müdürlüğü ne dilekçe ile başvurur ve oda müsaitlik durumuna göre müracaatları değerlendirilir. Bir üst özellikli odaya geçmek istiyorsa ücret farkı tahsil edildikten sonra gerekli işlemleri yapılır.

Öğrencilerimiz yurttan kesin çıkış almak istediklerinde Yurtlar Müdürlüğü'ne durumu iletip oda çıkış işlemlerini yapmak zorundadır.