BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Yurtlar Müdürlüğü

 

Yurt Ücretleri

Yurt Ücretleri 

Yurt ücretleri iki eşit taksitle alınır. İlk yarısı yeni kayıt olan öğrencilerden ilk kayıtta, ara sınıf öğrencilerinden ise, kayıt yenileme sırasında peşinen alınır. Diğer yarısı ise ikinci yarıyıl başı vadeli senet olarak yurda giriş sırasında alınır ve vadesinde tahsil edilir. Vadesinde ödenmeyen senet tahsile konulur. Ücretler kesin kayıt ve kayıt yenileme sırasında peşin olarak ödenmektedir.

Bir sonraki öğretim yılında uygulanacak barınma ücreti, kurumumuz tarafından belirlenerek Mayıs ayının sonuna kadar ilan edilir.'' ÖZEL ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETİ KURUMLARININ STANDARTLARI ile ÇALIŞMA USUL ve ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE '' si 21.Madde b fıkrası gereği;yurtlarımızda barınma hizmetine sabah kahvaltısı dahil edilerek yıllık ücret belirlenmiştir. Belirlenen yurt ücretleri sadece konaklama, sabah kahvaltısı, internet ve temizlik hizmetlerini  içerir.Bunların dışındaki hizmetler (çamaşır yıkanması-ütülenmesi,öğle-akşam yemeği )için ayrıca ücretlendirilir.

Öğrencilerden yurda verebilecekleri zarar ve ziyan ile özel öğrenci yurdu hizmet sunum taahhütnamesinde belirtilen haller için kullanılmak üzere depozito alınır.
Herhangi bir sebepten dolayı yıl içinde yurttan ayrılan öğrencilerin ücret ve senet iadeleri yönetmelik gereği yapılır.
 

 Oda tipleri           2018-2019 Oda Fiyatı                       (Kişi Başı)              Oda Tipine Göre                                   Depozito
 Çift Kişilik   Oda 15.100.-TL 1.600.-TL
 Tek Kişilik   Oda 21.000.-TL 2.300.-TL
 Çift Kişilik   Köşe Oda 18.000.-TL 2.000.-TL
 Tek Kişilik   Köşe Oda 23.900.-TL 2.600.-TL
 Günlük   Barınma   Ücreti        70.-TL      Yaz dönemi için geçerlidir.

NOT:Yurt ücretlerimize 9 aylık kahvaltı bedeli dahildir.